niedziela, 28 kwietnia 2013

Info: zmiany w koreańskich oraz japońskich kosmetykach w 2013

Jedne z najpopularniejszych koreańskich firm produkujących kosmetyki, m.in. Skin79 czy Lioele, wydały oświadczenia, iż począwszy od 2013 wprowadzają małe zmiany, jeśli chodzi o opakowania ich produktów.

Według oficjalnej notki (w oryginale tutaj pod numerem 24), Skin79 już nie będzie umieszczał naklejek weryfikacyjnych na opakowaniach w celu potwierdzenia autentyczności produktów. Tak więc wszystkie kosmetyki Skin79 wyprodukowane w tym roku będą już bez naklejki z tyłu opakowania. Pamiętajcie jednak, że sprzedawcy i sklepy internetowe wciąż posiadają na stanie rzeczy z 2012, tak więc jeszcze przez jakiś czas będą sprzedawane produkty z nalepkami.

Oprócz tego Skin79, Lioele oraz kilka innych koreańskich marek oznajmiło, że od tego roku data wybita na opakowaniach ich kosmetyków będzie datą ważności, nie produkcji! 
Zmiany mają na celu ułatwienie rozróżnienie pomiędzy oryginałem, a podróbką; jest to również ułatwienie dla użytkowniczek, które nie będą musiały się już zastanawiać, kiedy wyrzucić dany produkt bo stosowna data będzie wybita na opakowaniu.

Natomiast w Japonii zweryfikowano dotychczasowe oznaczenia systemu ochrony przeciwsłonecznej - nowa skala weszła do użytku od stycznia 2013. Skalę ochrony przed promieniami UVA z trzypoziomowej rozszerzono do czteropoziomowej, dodając oznaczenie PA++++. Skala ta bazuje na metodzie PPD, która określa, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA. Faktor PPD jest obecnie najbardziej wiarygodnym współczynnikiem określającym stopień ochrony przed UVAOkreślenie PA++++ oznacza, że do skóry wnika do 16 razy mniej promieniowania UVA. Kosmetyki przeciwsłoneczne, które już spełniały ten warunek przez wprowadzeniem dodatkowego oznaczenia, zostały odpowiednio przepakowane. Część japońskich producentów zmieniło nieco składy niektórych produktów, aby mogły zostać oznaczone PA++++; sporo kremów przeciwsłonecznych nie doczeka się jednak żadnych zmian.

6 komentarzy:

 1. hhmm fajnie ,ze to dałaś ;P ooo wszędzie zmiany ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny wpis ;) Dzięki ;* Zawsze lepiej być na bieżąco ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Tak, są to dosyć istotne informacje a większość użytkowniczek azjatyckich cudeniek jednak nie ma możliwości być na bieżąco ze wszystkim, więc będę tu na pewno umieszczać ważne informacje :)

   Usuń
 3. PPD nie określa, jak długo można przebywać na słońcu, tylko o ile zmniejsza się dawka promieniowania UVA dochodząca do skóry ( przy odpowiedniej ilości kremu na buzi). Nie pisz takich rzeczy bez przeczytania podstaw wiedzy o filtrach, bo ktoś potem faktycznie posmaruje się raz cieńką warstwą i spędzi cały dzień na plaży..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wartość faktora PPD to stosunek ilości promieniowania UVA potrzebnej do wywołania widocznej reakcji na skórze chronionej i niechronionej kremem z filtrem anty-UVA. Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA. Faktor PPD jest obecnie najbardziej wiarygodnym współczynnikiem określającym stopień ochrony przed UVA." - ok, masz rację. Mój błąd, że bazowałam na jednym źródle, czytając informacje przed napisaniem tego postu. O filtrach czytałam już nieraz ale widać muszę jeszcze sporo doczytać. Dzięki za wytknięcie błędu, już poprawiam treść.

   Co do częstotliwości aplikacji, to myślę, że chyba każdy wie, że filtry należy aplikować ponownie co 3-4 godziny, niezależnie od wartości faktorów.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...